KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA Święto Miłosierdzia Bożego

Dzisiejszą niedzielą oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu tak bardzo potrzebnemu współczesnemu światu, a szczególnie nam ludziom. Sięgnijmy do skarbca modlitwy, odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 do Kościoła Parafialnego na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek dla chorej Edyty. Proszę o przeprowadzenie jej Panie z zespołu charytatywnego. Chciejmy wyrazić swoją solidarność i przyjść z pomocą chorej Edycie. Serdecznie proszę o dar serca na ten cel.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Przypominam o przyozdobieniu kapliczek i przydrożnych krzyży niech rozbrzmiewa pieśń litanii do Matki Bożej. Msze św. wieczorowe w klasztorze (z wyjątkiem białego tygodnia) o godz. 18.00 w dni powszednie, po niej śpiew litanii. W każdą niedzielę o godz. 17.00.

W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP – Królowej Polski porządek Mszy jak w niedzielę. Msza św. w tym dniu o godz. 9.30 za naszą Ojczyznę i jej bohaterów.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w intencji rodzin w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi przed obrazem św. rodziny w Kaliskim Sanktuarium św. Józefa. Po Mszy św. odmówimy litanie do św. rodziny. W I piątek miesiąca przed każda msza św. możliwość z skorzystania z sakramentu spowiedzi. W I sobotę miesiąca o godz. 18. 00 msza św. i po mszy adoracja wynagradzająca Sercu Matki Bożej – wspólnie odmówimy różaniec połączony z litanią loretańską.

Próba z dziećmi I komunijnymi w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 w  kościele parafialnym.

Jak  zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy Gość Niedzielny. .

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

Błogosławieństwa i wielu łask na kolejny tydzień.