KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA Święto Miłosierdzia Bożego

Dzisiejszą niedzielą oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu tak bardzo potrzebnemu współczesnemu światu, a szczególnie nam ludziom. Sięgnijmy do skarbca modlitwy, odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odmawiamy prywatnie polecając całą naszą parafię i wszystkie rodziny.

Przypominam, że po Mszy św. południowej wystawiony jest Najświętszy sakrament do publicznej adoracji. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy szczególnie w tym wyjątkowym dniu jakim jest święto Bożego Miłosierdzia. Przez cały czas świątynie są otwarte w dzień. Jest prośba by nie odwiedzać cmentarzy, nie gromadzić się tłumnie, jeśli już to zatrzymujemy się na krótkiej modlitwie i wracamy indywidualnie do domu. Cmentarz pozostaje otwarty. Uprzedzam przed odpowiedzialnością karną łamiącym przepisy. W związku ze złagodzeniem przepisów sanitarnych od poniedziałku 20 kwietnia w nabożeństwach w naszych świątyniach może uczestniczyć 30 osób. Pamiętajmy o odpowiedniej odległości i zakryciu twarzy. Jeśli krata jest przesunięta nie wchodzimy do Kościoła – tylko na komunie św. We Mszy św. można uczestniczyć także wokół świątyni stosując się do tych samych przepisów. Przypominamy, że Msza św. o godz. 11 z Klasztoru jest sprawowana w Kościele parafialnym do odwołania. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii wpłacane do banku lub rzucając do skarbony w Kościele.  

 W czwartek w liturgii kościoła obchodzimy uroczystość św. Wojciecha głównego patrona naszej Ojczyzny. Biuro parafialne czynne tak jak zawsze oprócz wtorku i piątku. Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.