KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA Święto Miłosierdzia Bożego

Dzisiejszą niedzielą oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu tak bardzo potrzebnemu współczesnemu światu, a szczególnie nam ludziom. Sięgnijmy do skarbca modlitwy, odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 do Klasztoru na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Przed kościołami w całej naszej diecezji zbieramy pieniądze na pomoc mieszkańcom umęczanej wojną Syrii. Dziękujemy panią z Koła Charytatywnego i Wszystkim za złożony dar serca.

Dzisiaj po Mszy św. południowej krótkie spotkanie z rodzicami przed I komunią św. Próba z dziećmi I komunijnymi w najbliższy wtorek o godz. 16.00 przed kościołem parafialnym.

Przypominamy wszystkim pielgrzymom udającym się do Fatimy, że autokar będzie podstawiony o godz. 5.30 stacja PKS. Zabieramy ze sobą mnóstwo intencji i próśb oraz prosimy również o modlitwę o szczęśliwy przebieg naszej pielgrzymki.

Komendant Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w związku z bardzo duża ilością wypadków na drogach zwraca się z prośba o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Alkohol, nadmierna prędkość, korzystanie z telefonów komórkowych oraz niewłaściwe poruszanie się na przejściach dla pieszych to częste powody wypadków śmiertelnych.

Jak  zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy Opiekun i Przewodnik Katolicki.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

Błogosławieństwa i wielu łask na kolejny tydzień.