KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU

W tym tygodniu biuro parafialne, ze względu na spowiedź w dekanacie po Mszach św. rano i wieczorem przez cały tydzień.

22 grudnia w piątek od godz. 8.00, świąteczne odwiedziny chorych z naszej parafii. Zachęcamy do tego, aby pamiętać o naszych bliskich, zatroszczyć się o tych, którzy sami nie mogą dotrzeć do Kościoła. Zgłaszamy chorych w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie do końca tygodnia.

O dziś przed kościołami dzieci i młodzież z oazy będą rozprowadzać po Mszach św. ozdoby świąteczne. Ofiary z tego tytułu przeznaczone są na wyjazdy rekolekcyjne.

Zwrócono się do mnie z prośbą o pomoc materialną dla rodziny z Wielowsi która straciła dom na skutek wybuchu butli gazowej. Dlatego  za tydzień w wigilię przed świątyniami strażacy z Wielowsi Klasztornej będą zbierać ofiary do puszek na pomoc w odbudowaniu domu. Dziękuję wszystkim za zrozumienie tej tragedii i ofiarowany na ten cel grosz.

W niedzielę IV adwentu Mszę św. do południa. O 21.00 Msza św. w Klasztorze. W związku z tym proszę udostępnić tą godzinę dzieciom. Pasterka dla dorosłych będzie o północy. Ze względu bezpieczeństwa wejście z tyłu będzie zamknięte. Są sygnały ze straży pożarnej i policji że ilość osób na tej mszy stanowi zagrożenie. I będziemy musieli z tej mszy zrezygnować. Bardzo proszę o rozsądek – a nie wygodę.  W I święto Bożego Narodzenia pierwsza Msza św. o godz. 9.00 w Raduchowie, o 9.30 we Farze, 11.00 w Klasztorze i 12.00 Fara. Nie ma Mszy św. wieczornej. Prosimy o pomoc w rozdawaniu komunii św.  panów szafarzy do Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

W uroczystość św. Szczepana II dzień świąt Bożego Narodzenia – Msze św. jak w niedzielę. Taca jak co roku przeznaczona na KUL i Seminarium Duchowne.

Jest nowy numer Opiekuna z wkładką – śpiewnikiem kolęd o pastorałek. Zachęcamy do lektury i wspólnego kolędowania.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas spowiedzi i  adwentowego oczekiwania !!!