Komunikaty duszpasterskie III NIEDZIELA ADWENTU

W związku z pandemią nie będzie w naszej parafii spowiedzi grupowej. Od wtorku 15 grudnia rozpoczynamy spowiedź dla parafian od godz. 17.00. Będziemy spowiadać cały tydzień. Prosimy o zachowanie odpowiednich odstępów. Podobnie będzie w parafiach dekanatu.

22 grudnia we wtorek od godz. 8.00 świąteczne odwiedziny chorych z naszej parafii. Zachęcamy do tego, aby pamiętać o naszych bliskich, zatroszczyć się o tych, którzy sami nie mogą dotrzeć do Kościoła. Zgłaszamy chorych w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie.

Za tydzień 20 grudnia zbiórka kwartalna na potrzeby Kościoła IV kwartału. Proszę o jej przeprowadzenie panie i panów z komitetu parafialnego.

Kolęda ze względu na pandemię w tym roku będzie miała odwrócony porządek niż dotychczas. Mieszkańcy poszczególnych odcinków Grabów – Miasto będą się gromadzili na Mszy św. wieczorowej w ich intencji. Prosimy chociażby o obecność na Mszy św. jednej osoby z rodziny.  Kto chciałby złożyć ofiarę z tego tytułu będzie mógł to uczynić w czasie Mszy św. Początek 28 grudnia o godz. 18.00. Plan poszczególnych ulic podamy w II święto Bożego Narodzenia. Kto chciałby poświecić nowy dom lub mieszkanie, a pozwalają na to uwarunkowania covidowe –  prosimy o indywidualne zgłoszenie.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS w cenie 6 zł. U ministrantów i w zakrystii. Opłatki na wigilijny stół poświęcone nabywamy w zakrystii. Zachęcamy do kolportażu prasy katolickiej: Opiekuna.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas spowiedzi i  adwentowego oczekiwania !!!