KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU

Dziś zapowiadana zbiórka ofiar do puszek na pomoc naszym rodakom zamieszkującym dawne tereny II Rzeczypospolitej (Ukraina i Białoruś). Dziękuję paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki, a wszystkim za ofiarowany na ten cel grosz.

Rozpoczęliśmy spowiedź adwentową w naszym dekanacie za tydzień w sobotę spowiedź z udziałem księży w naszej parafii i tak do południa od godz. 9.00 do 10.30 i od 11.00 do 12.00. Po południu od 15.00 do 16.30  i od 17.00 do 18.00. Prosimy nie lekceważyć tego obowiązku i skorzystać z sakramentu pokuty najlepiej do południa. Celowo robimy to w sobotę, ażeby wszyscy mogli skorzysta pomóżmy sobie nawzajem szczególnie w dowozie tych co sami nie mogą dotrzeć.

W tym tygodniu biuro parafialne, ze względu na spowiedź w dekanacie po Mszach św. rano i wieczorem.

19 i 20 grudnia od godz. 8.00, świąteczne odwiedziny chorych z naszej parafii. Zachęcamy do tego, aby pamiętać o naszych bliskich, zatroszczyć się o tych, którzy sami nie mogą dotrzeć do Kościoła. Zgłaszamy chorych w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie do końca tygodnia.

W czwartą niedzielę adwentu w naszej parafii dzieci i młodzież z oazy będą rozprowadzać po Mszach św. pierniki oraz ozdoby świąteczne. Ofiary z tego tytułu przeznaczone są na wyjazdy rekolekcyjne.

4 stycznia o godz. 19.00 w Kaliszu – sala Arena – koncert Bożonarodzeniowy pt: ,,Betlejem w Kaliszu”. Mamy do rozprowadzenia bilety wstępu w cenie 80, 60 i 40 zł. Serdecznie zachęcamy do udziału i pięknego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia w śpiewie kolęd i pastorałek. Ilość biletów ograniczony.

18 grudnia w niedzielę jasełka w Grabowie o godz. 15.45 na Sali Strażaka. Zapraszamy. Zachęcamy do kolportażu prasy katolickiej: Opiekuna, Przewodnika.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas spowiedzi i  adwentowego oczekiwania !!!