KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracje prywatna. Dziękujmy Panu Bogu za zdrowie, życie i prośmy o oddalenie epidemii wirusa Covid 19 i deszcz.

W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Przypominam o przyozdobieniu kapliczek i przydrożnych krzyży niech rozbrzmiewa pieśń litanii do Matki Bożej. Msze św. wieczorowe w klasztorze o godz. 18.00 w dni powszednie, po niej śpiew litanii. W każdą niedzielę po mszy o godz. 17.00. W I piątek miesiąca po Mszy św. porannej od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo piątkowa w Klasztorze. O 16.00 Msza św. i wystawienie Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczorowej.

W sobotę 2 maja obchodzimy uroczystość NMP – Królowej Polski przeniesiona uroczystość z niedzieli. Po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnie odmówimy różaniec i litanię.

W niedzielę 3 maja o godz. 9.30 Mszy św. w intencji naszej Ojczyznę i jej bohaterów. Z racji na zaistniałą sytuację i ograniczoną liczbę wiernych prosimy o uczestnictwo w niej przedstawicieli władz samorządowych bez pocztów sztandarowych. Msza św. transmitowana przez Internet (wywieszamy flagi biało-czerwone i biało-niebieskie).

Dziękuje wszystkim parafinom, a także firmom za ofiary wpłacane na utrzymanie naszych Kościołów na konto parafialne w banku, do skarbon czy na tacę. Hojnego dawce niech wynagrodzi Bóg –  Dawca wszelakiego dobra.

Parafia pw. Niep. Serca NMP i św. Mikołaja w Grabowie nad Prosną, ul. Grodzka 11

Numer konta  32 2030 0045 1110 0000 0021 8070

Wszystkim parafianom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, za wstawiennictwem naszej Matki Królowej Polski.