KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświecony Matce Bożej. Przypominam o przyozdobieniu kapliczek i przydrożnych krzyży niech rozbrzmiewa pieśń litanii do Matki Bożej. Msze św. wieczorowe w klasztorze (z wyjątkiem białego tygodnia) o godz. 18.00 w dni powszednie, po niej śpiew litanii. W każdą niedzielę o godz. 17.00. W środę 3 maja obchodzimy uroczystość NMP – Królowej Polski porządek Mszy jak w niedzielę. Msza św. w tym dniu o godz. 12.00 za naszą Ojczyznę i jej bohaterów.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w int. rodzin w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi przed obrazem św. rodziny w Kaliskim Sanktuarium św. Józefa. Po Mszy św. odmówimy litanie do św. rodziny.

W I piątek miesiąca  po Mszy św. porannej od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo piątkowa. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 tradycyjnie w naszej parafii adoracja wynagradzająca Sercu Matki Bożej – wspólnie odmówimy różaniec.

Próba dzieci komunijnych w czwartek o godz. 16.00, a w piątek próba z rodzicami o godz. 17.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Lichenia z dziećmi rocznicowymi. Proszę kontaktować się w tej sprawie z katechetami.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, taca w tym dniu przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

Jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego i kilka numerów Opiekuna zachęcamy do ich kolportażu.

Wszystkim parafianom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, za wstawiennictwem naszej Matki Królowej Polski