KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ,,Dobrego Pasterza”

Niedzielą dzisiejszą zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Wspierajmy modlitwą dzieło powołań, szczególnie nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracje prywatna, którą zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia.

Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej przypominamy – Msze św. wieczorowe w klasztorze o godz. 18.00 w dni powszednie, po niej śpiew litanii. W każdą niedzielę po mszy o godz. 17.00.

W piątek uroczystość świętego Stanisława Bp. i Męczennika głównego patrona Polski.

W maju rozpoczynamy modlitwę różańcową za nasze dzieci. To modlitwa wspólnotową mająca na celu ochraniać płaszczem Matki Bożej nasze dzieci przed zagrożeniami, który niesie świat. Oparta jest na modelu Żywej Róży, ponieważ 20 rodziców codziennie odmawia 1 dziesiątkę różańca. Bardzo proszę, żeby ten różaniec w tym miesiącu odmawiano w poniedziałek. Kto chciałby się zapisać do tego różańca – prosimy o kontakt z p. katechetką Mariolą Wawrzyniak.

Z dniem 1 czerwca wypowiedzenie złożył p. kościelny Hieronim Bednarz. Kto chciałby zająć jego miejsce proszę o kontakt.

Dziękuje wszystkim parafinom za ofiary wpłacane na utrzymanie naszych Kościołów na konto parafialne w banku, do skarbony czy na tacę. Hojnego dawce niech wynagrodzi Bóg – Dawca wszelakiego dobra.

Przypominamy numer konta parafialnego w BGŻ:

Numer konta  32 2030 0045 1110 0000 0021 8070

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej Królowej Polski.