Komunikaty duszpasterskie NIEDZIASLA TRÓJCY ŚW.

Wyznajemy dziś uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 1000 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę ministrantów, dzieci sypiące kwiatki w białych szatach( klasy od 1 do 4), panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną. Próba z dziećmi sypiącymi kwiatki będzie w poniedziałek i  wtorek o godz. 17.00 przed kościołem farnym. Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy w Rynku naszego miasta na  Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku 3 czerwca, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: ulic: 1 ołtarz koło p. Chmielarskich, mieszkańcy ul. Kościuszki i ul. Kołatają od p. Kasprzaków do p. Paruszewskich 2 ołtarz koło państwa Machułów,  mieszkańcy: ul. Janickiego od p. Skowrońskich do p. Kłysz  3 ołtarz –mieszkańcy ul. Janickiego od. Jończyków do p. Bielów, 4 ołtarz przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich, mieszkańcy ul. Janickiego i ul. P. Skargi od. p. Krysiaków do p. Golickich

Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała na Placu Powstańców, tak jak dawniej przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów (Grabów Pust. łączy się z osiedlem na Palatach i ul. Klonową i Jarzębinowa)

W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Klasztornym  z racji dnia chorych połączona z przyjęciem sakramentu namaszczenia chorych.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca po Mszy św. porannej od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 16.00 spowiedź pierwszo piątkowa z komunią św. co pół godziny. I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec wynagradzający grzechy Niep. Sercu NMP .

W niedzielę za tydzień nie ma już Mszy św. o godz. 12.00, a Msza św. o 11.00 i wieczorowa o 17.00 w Klasztorze.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.