KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj Kościół po przez liturgię Niedzieli Palmowej wchodzi w uroczysty obchód świąt Paschalnych. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w raz z nim przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Po Mszy św. o godz. 12.00 w wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość nawiedzenia na indywidualną modlitwę.

W poniedziałek 6 kwietnia od godz. 8.00 objazd chorych. Proszę zgłaszać jeszcze dziś po Mszach Św. do zakrystii lub telefonicznie.

Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy już bezpośrednie przeżywanie Świąt Paschalnych. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy symbolizującej trwogę konania i pojmania Jezusa którym będzie wyjątkowo tabernakulum główne. Nawiedzenie do godz. 21.00 polegać będzie na obecności w Kościele 5 adorujących, którzy niech zmieniają się co 10 minut. Wejście przez zakrystię. Takie są wytyczne ks. biskupa z racji na pandemie koronawirusa.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. uroczysta liturgia Męki Pańskiej. Przeniesienie do Bożego Grobu i nawiedzenie do godz. 22.00 podobnie jak Wielki Czwartek. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy.

W Wielką Sobotę uroczystość Liturgii Wielkiej Soboty, którą rozpoczniemy od odpalenia paschalnej świecy. Nawiedzenie do 22.00

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 bez procesji z błogosławieństwem na ulicy miasta.

W Uroczystości Triduum Paschalnego może uczestniczyć 5 osób, czyli ci którzy zamówili Msze św. Pozostali łączą się z nami duchowo przez uczestnictwo w mediach. Jednocześnie informujemy dzięki uprzejmości p. Bartłomieja Borkowskiego rozpoczynamy transmisje z naszego Kościoła przez Internet. Począwszy od Niedzieli Palmowej. Msze św. 7.30, 9.30 i 12.00.

W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy o godz. 7.30 i 17.00. W drugi dzień świąt porządek jak w niedzielę.

Uroczystość I komunii św. w naszej parafii z racji na trwanie pandemii koronawirusa jest przeniesiona na 20 września godz. 10.00.

Prosimy o przestrzeganie zasad nie narażając siebie i bliskich na różne restrykcje. Wytrzymajmy jeszcze kilkanaście dni. Bardzo o to prosimy. Prośmy Matkę Bożą przez różaniec święty w naszych domach  By wyprosiła oddalenie zarazy.

Wszystkich obowiązuje dyspensa władz kościelnych od spowiedzi grupowej oraz uczestnictwa w Mszach św. i zgromadzeniach religijnych pod warunkiem. Przyjmujemy Komunię duchową, która polega na:

a/wzbudzić akt żalu doskonały oraz przystąpić do sakramentu po ustaniu epidemii

b/ uświadomić sobie realna obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym i wyrazić jego grace pragnienie

c) komunia św. wielkanocna trwa do Uroczystości Bożego Ciała 11 czerwca br.

d) chorzy będący w niebezpieczeństwa życia przyjmują komunie po indywidualnym spotkaniu z kapłanem zachowując środki bezpieczeństwa.

Świecenie pokarmów na wielkanocny stół odbywa się w domach. Odmawiając modlitwę Pańską, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Kreśląc prawa dłonią duży znak krzyża. Propozycja innej modlitwy wywieszona w gablocie.

Dziękujemy za ofiary składana na kwiaty do Bożego Grobu i Daninę Diecezjalna(składamy do skarbony przy krzyżu lub w zakrystii).