Komunikaty DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj zapowiadana zbiórka na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać za dar serca i panią z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki.

Kościół dziś przez liturgię Niedzieli Palmowej wchodzi w uroczysty obchód świąt Paschalnych. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w raz z nim przeżywanie największych tajemnic naszej wiary – niestety w ścisłym reżimie sanitarnym.

Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy już bezpośrednie przeżywanie Świąt Paschalnych. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy symbolizującej trwogę konania i pojmania Jezusa. Nawiedzenie do godz. 21.00.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. uroczysta liturgia Męki Pańskiej. Przeniesienie do Bożego Grobu i nawiedzenie do godz. 22.00. Adoracja krzyża bez ucałowania i dotykania. Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon,
bez bezpośredniego kontaktu.
Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Wszyscy praktykujący I piątki miesiąca decyzja ojca świętego Franciszka mają przedłużoną ciągłość pierwszych piątkowych praktyk o miesiąc dłużej.

W Wielką Sobotę uroczystość Liturgii Wielkiej Soboty, którą rozpoczniemy od odpalenia paschalnej świecy we wewnątrz Kościoła. W tym dniu Nawiedzenie od godz. 8. 00.do 23.00.

W tym dniu swoje święto przeżywa ks. Proboszcz – Msza św. imieninowa o godz. 18.00. Polecamy Go życzliwości parafian wspomagając modlitwą.

Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół tylko wokół Kościoła Parafialnego. Mieszkańcy wiosek o godz.:

9.30 – Książenice,

10.00 – Grabów Pust. i Grobów Wójt

10.30 – Biernacice, Zamość, Kania Raduchów

11.00 – Smolniki i Palaty

W Grabowie święcenie pokarmów o godz. 15.00, 15.30, 16.00 i 16.30.

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 bez procesji z błogosławieństwem na ulicy miasta.

W pierwszy dzień świąt dodatkowa Msza św. o godz. 8.00, nie ma Mszy o godz. 17.00. W drugi dzień świąt porządek jak w niedzielę.

Prosimy o przestrzeganie zasad nie narażając siebie i bliskich na różne restrykcje. Miejsca w Kościele będą oznaczone. W każdej ławce może usiąść jedna osoba. Na chórze tylko dla organistów i scholii. Należy spodziewać się ścisłych kontroli. Prosimy o zachowanie ścisłych zasad sanitarnych pamiętając o maseczkach. Na zewnątrz kościoła zachowujemy bezpieczną odległość 1.5 m.

Uroczystości Triduum Paschalnego i Msze św. świąteczne będą transmitowane przez Internet o godz. 18.00 i  9.30. Zachęcamy też do transmisji ogólnopolskich w mediach.