KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚW.

Wyznajemy dziś uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 1000 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę ministrantów, dzieci sypiące kwiatki w białych szatach, panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną. Próba z dziećmi sypiącymi kwiatki będzie w poniedziałek i środę o godz. 17.00 przed kościołem farnym

W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Nie będzie Mszy św. rano o 7.00 we farze. We wtorek w klasztorze o godz. 8.15 i 9.45 Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Grabowie i Zamościa. O 11.00 dla gimnazjum, a o 15.15 Msza św. dla Przedszkolaków Sióstr Salezjanek.

W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 10.30 w kościele klasztornym  z racji dnia chorych połączona z sakramentem namaszczenia. Po mszy św. wspólny obiad z chorymi w restauracji Stylowa organizowany przez parafialny zespół charytatywny. Zapraszamy wszystkich chorych jak co roku i prosimy o pomoc w ich przywiezieniu do kościoła.

Za tydzień z racji kończącego się II kwartału – kwartalna zbiórka na potrzeby naszej świątyni.

Z uwagi na szerzące się zło oraz liczne profanacje miejsc świętych bardzo proszę zespół różańcowy o modlitwę zadośćuczyniającą i przebłagalną w różańcu świętym przed każdą msza św.

Są do nabycia nowe numery czasopism Opiekuna i Gościa Niedzielnego -zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.