KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚW.

Wyznajemy dziś uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół Kościoła, również po Mszy św. wieczorowej w Oktawie. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek po Mszy św. wieczorowej procesja do 4 ołtarzy na Rynku naszego miasta. Proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic:

1 ołtarz koło p. Chmielarskich mieszkańcy ul. Kolejowa

2 ołtarz koło państwa Machułów mieszkańcy ul. Kaliska i ul. Parkowa

3 ołtarz przy sklepie dziewiątce mieszańcy ul. Rybacka

4 ołtarz przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich mieszkańcy ul. Przemysłowa i ul. Słowackiego.

Prosimy panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną, panie do niesienia feretronów i dziewczynki sypiące kwiaty(dzieci szkolne klasy od 1 do 4). Próba z dziewczynkami sypiącymi kwiatki będzie we wtorek o godz. 16.30 przed kościołem farnym.

Zapraszamy we wtorek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00.

W piątek próba dzieci przed I komunia św. (konfesjonał) w kościele Farnym o godz. 16.00 klasy 3A i 3 B, a o 16.30 3C i Zamość. W Mszach św. może już uczestniczyć nieograniczona ilość, niestety w maseczkach.

Za tydzień przed kościołami zbiórka ofiar do puszek z racji organizowanego dnia chorych, dziękujemy za okazane serce i prosimy Panie z Koła charytatywnego o jej przeprowadzenie.

W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Klasztornym  z racji dnia chorych połączona z sakramentem namaszczenia.

Przypominamy i zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z którego dochód będzie wsparciem Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. Elektrośmieci (stare komputery, lodówki, pralki, sprzęt RTV i AGD) gromadzimy na placu Zakładu Usług Komunalnych w Grabowie w dniach od 8 do 18 czerwca w godz. od 7.00 do 15.00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w Klasztorze.

Są do nabycia nowe numery czasopisma Opiekuna -zachęcamy do ich nabywania.