KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚW.

Wyznajemy dziś Uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św. Przed kościołami zbiórka ofiar do puszek z racji organizowanego dnia chorych, dziękujemy za okazane serce.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 1000 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę ministrantów, dzieci sypiące kwiatki w białych szatach, panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną.

Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy w Rynku naszego miasta na  Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku wypada 31 maja, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: 1 ołtarz  mieszkańcy ul. Orzeszkowa i ul. Konopnickiej, 2 ołtarz mieszkańcy ul. 15 Sierpnia i ul. Dworcowa  3 ołtarz mieszańcy ul. Dąbrowskiej i część ul. Szkolnej(od. p. Skowrońskiej Krystyny do p. Domagalskiej) 4 ołtarz mieszkańcy ul. Szkolna i Asnyka( od p. Szymańskich do Mariusza Janickiego)

Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała w tych samych miejscach, co w samą uroczystość, czyli na rynku, przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów (Grabów Pust. – stanowi oddzielną wioskę i nie wchodzi do Grabów Wójt., tak jak na kolędzie).

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych, których proszę zgłaszać jak zawsze w zakrystii i biurze parafialnym spowiedź od godz. 15.00, a w pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, wynagradzająca grzechy Niep. Sercu NMP i różaniec.

W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 10.30 w kościele klasztornym w intencji  chorych i cierpiących połączona z sakramentem namaszczenia. Po mszy św. wspólny obiad z chorymi w restauracji Stylowa organizowany przez parafialny zespół charytatywny. Zapraszamy wszystkich chorych jak co roku i prosimy ażeby im dopomóc do wzięcia w tym udziału.

Próba z dziećmi sypiącymi kwiatki będzie we wtorek i środę o godz. 16.30 przed kościołem klasztornym. W niedzielę po nabożeństwie majowym krótkie spotkanie z panami noszącymi baldachim na salce przy klasztorze.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.