KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Dziś zapowiadana kwartalna zbiórka na potrzeby malowania Kościoła farnego. Dziękuję wszystkim ofiarodawcą jak i tym którzy tę zbiórkę  przeprowadzają za zrozumienie mojej prośby.

Rozpoczął  się okres wakacyjny znika na ten czas Msza św. o godz. 12.  Na razie wszystkie Msze św. w Klasztorze do zakończenia prac remontowo-malarskich.

Zbliża się czas odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej proszę by wzorem lat ubiegłych świątynię przygotowali mieszkańcy Zamościa pod kierunkiem pana Sołtysa. Odpust w tym roku w niedzielę 22 lipca poprzedzi go Msza św. na cmentarzu w sobotę o godz. 19.00 już teraz proszę przygotować cmentarz na tę Uroczystość.

W czwartek nabożeństwo do św. Ojca Pio – rozpoczynamy od Mszy św. o godz. 18.00.W piątek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.30 i  18.00. Odpust w parafii Kraszewice – suma o godz. 12.00.

Od 1 lipca na czas wakacyjny – biuro parafialne po mszach św. rano do godz. 9.00 i wieczorem.

Proszę raz jeszcze o uregulowanie miejsc na naszym cmentarzu parafialnym ,każdy grób musi mieć swojego opiekuna miejsce jest ważne od chwili pochówku  20 lat i każdy winien mieć stosowny na to dokument także w przypadku rezerwacji. Stare zaniedbane groby nie mające swojego opiekuna przeznaczamy zgodnie z prawem do ponownego pochówku. Proszę również o utrzymanie należytego porządku na naszym cmentarzu. Szczególnie przy śmietnisku. Ostatnio jest tam dużo bałaganu z ludzkiej bezmyślności. W przeciwnym razie bramy główne będą zamykane. Nie wolno tez przebywać na cmentarzu po godz. 22.

Wszystkim parafianom  i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji !!!