KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚW.

Przeżywamy dzisiaj dzień Pięćdziesiątnicy. Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła – Msze św. o 7.00 i 18.00. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.

W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Po Mszach św. litania do Serca Pana Jezusa. Msze św. wieczorowe w Kościele parafialnym. Msze św. w niedzielę o 11.00 i 17.00 w Klasztorze. Zapraszamy w poniedziałek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00. Bierzmowanie w naszej parafii 26 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 –  przeniesione z 25 października.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w intencji. rodzin w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi w Kaliskim Sanktuarium św. Józefa. W I piątek miesiąca po Mszy św. porannej od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo piątkowa i o 16.00 Msza św. – po niej adoracja. I sobota miesiąca o 18.00 Msza św. i  nabożeństwo różańcowe.

W czwartek i piątek spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii św. i ich rodzicami od godz. 15.00 w szkole podstawowej. W czwartek klasy 3A i 3B i Zamość, a w piątek 3 C.

W Mszach św. może już uczestniczyć nieograniczona ilość, niestety w maseczkach i określonej odległości.

W związku z pandemią nie będzie procesji Bożego Ciała, ani na jej zakończenie w Oktawę do czterech ołtarzy. Po każdej Mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół Kościoła(do 150 osób). Również po Mszy św. wieczorowej w Oktawie. Prosimy panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiaty.

Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z którego dochód będzie wsparciem Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. Elektrośmieci (stare komputery, lodówki, pralki, sprzęt RTV i AGD) gromadzimy na placu Zakładu Usług Komunalnych w Grabowie w dniach od 8 do 18 czerwca w godz. od 7.00 do 15.00.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w Klasztorze.

Z dniem dzisiejszym kończy swoją prace p. H. Bednarz jako kościelny. Bardzo dziękujemy za w pełni oddaną posługę na tym stanowisku. Ponieważ na jego miejsce nikt się nie zgłosił – prosimy parafian o wyrozumiałość w niektórych sprawach.

Wszystkim Parafianom i gościom Szczęść Boże na nowy tydzień.