KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚW.

Przeżywamy dzisiaj dzień Pięćdziesiątnicy. Uroczystość Zielonych Świąt kończy okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła – Msze św. o 7.00 i 18.00. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Przed kościołami zbiórka ofiar do puszek z racji organizowanego dnia chorych, dziękujemy za okazane serce i  prosimy Panie z Koła charytatywnego o jej przeprowadzenie.

Od jutra wszystkie Msze św. na czas rozpoczynającego się remontu w kościele farnym są przeniesione do Kościoła poklasztornego.

Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy w Rynku naszego miasta na  Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku wypada 31 maja, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: 1 ołtarz  mieszkańcy ul. Orzeszkowa i ul. Konopnickiej, 2 ołtarz mieszkańcy ul. 15 Sierpnia i ul. Dworcowa  3 ołtarz mieszańcy ul. Dąbrowskiej i część ul. Szkolnej(od. p. Skowrońskiej Krystyny do p. Domagalskiej) 4 ołtarz mieszkańcy ul. Szkolna i Asnyka( od p. Szymańskich do Mariusza Janickiego)

Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała w tych samych miejscach, co w samą uroczystość, czyli na rynku, przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów (Grabów Pust. – stanowi oddzielną wioskę i nie wchodzi do Grabów Wójt., tak jak na kolędzie).

W czwartek zapraszamy na spotkanie grupy św. ojca Pio, modlitwę rozpoczniemy od wspólnej Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę przypada Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o swoich mamach ofiarując im nie tylko kwiaty, ale wdzięczną modlitwę. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kościele klasztornym w intencji dzieci przedszkolnych i ich rodzin, personelu przedszkola i sióstr z racji Wspomnienia NMP Wspomożycielki Wiernych.

Wyjazd dzieci rocznicowych do Lichenia, we wtorek zbiórka przy remizie strażackiej o godz. 6.30.

Przypominamy, że 9 czerwca jako parafia udajemy się do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu by uzyskać odpust zupełny przed cudownym obrazem św. Rodziny w Nadzwyczajnym Roku Św. Józefa. Wyjazd o godz. 9.30. Powrót około godziny 15.00. Prosimy o zapisy na autokar w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt 20 zł.  Pojawił się nowy numer Opiekuna zapraszamy do lektury prasy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.