KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 15.05.2016 r.

ogłoszenia

1.) UWAGA !!! Od jutra 16 maja 2016r. wszystkie Msze św. na czas trwającego remontu w kościele farnym są przeniesione do Kościoła poklasztornego.

2.)Przeżywamy dzisiaj dzień Pięćdziesiątnicy. Uroczystość Zielonych Świąt kończy okres Wielkanocy.

3.)Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła – Msze św. o 7.30 10.00 i 18.00.

4.)Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na dzień chorego w naszej parafii, dziękujemy za okazane serce, a Panią z Koła charytatywnego za jej przeprowadzenie.

5.)W związku ze zbliżającą się corocznie Uroczystością Bożego Ciała, która w tym roku wypada 26 maja, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: 1 ołtarz koło p. Chmielarskich, mieszkańcy Palat Ul. Brzozowa i Klonowa, 2 ołtarz koło państwa Machułów,  mieszkańcy Palat, Ul. Wrzosowa, Leśna i Lipowa 3 ołtarz –mieszkańcy Ul. Ostrzeszowska od Pani Tomczak do Państwa Walczaków, 4 ołtarz przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich– mieszkańcy Ul. Rynek, Ul. Klasztorna i Ul. Ostrzeszowska od Państwa Sipurzyńskich do Państwa Formalików.

6.)Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała, przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów.

7.)W piątek spotkanie po pielgrzymkowe poprzedzone Mszą św. o godz. 18.00 w intencji uczestników pielgrzymki do Lourdes.

8.)W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kościele klasztornym w intencji dzieci przedszkolnych i ich rodzin.

9.)21 maja w katedrze Kaliskiej ks. Bp. Edwarda Janiak wyświęci 5 kapłanów, otoczmy ich naszą modlitwą.

10.)Pojawił się nowy numer  Przewodnika.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask,

za przyczyną Matki Bożej.