KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Obchodzimy dziś w kościele niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Św. Po Mszy św. wieczorowej będziemy odmawiali nowennę do Ducha św.

Dziś dzień pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Otoczmy modlitwą 87 dzieci i ich rodziców w tym ważnym dla nich wydarzeniu. Przypominamy o zmienionym porządku liturgicznym. Msza wieczorowa dziś wyjątkowo o 19.00 w kościele klasztornym.

Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej przypominamy – nabożeństwa majowe w czasie białego tygodnia będą sprawowane w kościele farnym.

W czwartek wyjazd dzieci I-Komunijnych na Jasną Górę o godz. 6.00 rano przy remizie. Próba z dziećmi przed Mszą św. rocznicową w sobotę po spowiedzi o godz. 16.30, a spowiedź o 16.00 w kościele farnym. Za tydzień w niedzielę Msza św. rocznicowa I Komunii  św. o godz. 9.30 w intencji dzieci i ich rodzin.

Przygotowujemy się do dalszych prac malowania naszego kościoła parafialnego które rozpoczniemy po 20 maja. Na ten czas kościół parafialny będzie nieczynny do odwołania.

9 czerwca jako parafia udajemy się do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu by uzyskać odpust zupełny przed cudownym obrazem św. Rodziny w Nadzwyczajnym Roku Św. Józefa. Wyjazd o godz. 9.30. O 10.30 oprowadzenie po Bazylice, o 11.00 wspólna konferencja i o 12.00 Msza św. Powrót około godziny 15.00. Prosimy o zapisy na autokar w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt 20 zł.

22 maja wyjazd dzieci rocznicowych do Lichenia. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych w autobusie. Prosimy o zgłoszenia do p. katechetów.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.