KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej przypominamy – Msze św. wieczorowe w klasztorze o godz. 18.00 w dni powszednie, po niej śpiew litanii. W każdą niedzielę po Mszy o godz. 17.00.

W tym tygodniu 13 maja wspominamy wydarzenia fatimskie oraz rocznice zamachu na życie św. Jana Pawła II. Odmówimy po Mszy św. różaniec i litania recytowana.

Za tydzień w niedzielę będziemy przezywać 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Czas koronawirusa uniemożliwia obchodzenia tego dnia uroczyście. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz prywatnego nawiedzenia miejsca, jakim jest Jego pomnik przy Klasztorze. W dniu tym wspomagamy świątynię św. Jana Pawła II, która jest budowana w Kaliszu jako wotum dziękczynne za Jego apostolską wizytę w naszej diecezji. Tacę przeznaczamy na ten cel, zgodnie z prośbą ks. Biskupa

Przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej, która trwa do Bożego Ciała. Przed każdą Mszą św. wieczorową i poranną można skorzystać ze spowiedzi. Przypominamy też o wymogach sanitarnych aż do odwołania(nosimy maseczki). O godz. 20.30 wszyscy łączymy się w modlitwie różańcowej o ustania pandemii, a także o zdrowie dla zarażonych. W świątyni w nabożeństwie może uczestniczyć 30 osób, a na cmentarzu w czasie pogrzebu 50 osób, aż do czasu odwołania. Biuro parafialne czynne tak jak zawsze, oprócz wtorku i piątku.

Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie Kościołów.

Przypominamy numer konta parafialnego w BGŻ:

Numer konta  32 2030 0045 1110 0000 0021 8070

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.