KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Od jutra wszystkie Msze św. na czas rozpoczynającego się remontu w kościele farnym są przeniesione do Kościoła poklasztornego.

Za tydzień w niedziele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym  dniu  zbiórka do puszek z racji organizowanego dnia chorych. Proszę o jej przeprowadzanie Panie z Zespołu Charytatywnego, tak jak co roku.

W związku ze zbliżającą się corocznie Uroczystością Bożego Ciała, która w tym roku wypada 15 czerwca, proszę ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic: 1 ołtarz  mieszkańcy ul. Biegańskiego, Godlewskiego, Mickiewicza, 2 ołtarz mieszkancy ul. Sienkiewicza i Plac Powstańców  3 ołtarz mieszańcy ul. Młyńska, Łączna i Grodzka, 4 ołtarz mieszkańcy ul. Wodna.

Ołtarze na uroczystość zakończenia oktawy Bożego Ciała, przygotowują mieszkańcy wiosek według określonego porządku przez Sołtysów(Grabów Pust. – stanowi oddzielną wioskę i nie wchodzi do Grabów Wojt., tak jak na kolędzie).

27 maja w katedrze Kaliskiej ks. Bp. Edwarda Janiak wyświęci 5 diakonów, otoczmy ich naszą modlitwą. W czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Rozpoczynamy od mszy św. Po nim możliwość poświecenia dewocjonalii.

W piątek przypada Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o swoich mamach ofiarując im nie tylko kwiaty, ale wdzięczną modlitwę. Zapraszamy w tym dniu kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne – obecność obowiązkowa.

W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kościele klasztornym w intencji dzieci przedszkolnych i ich rodzin.

Wyjazd dzieci rocznicowych do Lichenia, we wtorek zbiórka przy remizie strażackiej o godz. 6.30.

Pojawił się nowy numer Opiekuna, a w nim prezentacja nowych księży neoprezbiterów, którzy już niedługo przyjmą święcenia kapłańskie i Przewodnika Katolickiego.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.