KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczynamy 40 godz. nabożeństwo, adoracja do 16. 55. W poniedziałek i we wtorek dodatkowe msze św. o godz. 11.00.

W środę popielec rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00 w tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Biuro parafialne w tym dniu nie czynne. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W niedzielę po południu o 15.00 parafialna droga Krzyżowa prowadzona przez parafian. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Msza św. wieczorowa po tym nabożeństwie już bez kazania tak jak to było w zwyczaju.

W okresie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy na tacę daninę diecezjalną. Tak jak zawsze włączamy w nią wszystkich domowników. Koperty na daninę znajdują się przy wyjściu z kościoła – szczególnie dla tych którzy jej nie mają. Ofiary te przekazujemy jako podatek parafialny na Seminarium Duchowne i Katedrę. Prosiłbym, aby uwzględnić w miarę możliwości wywóz śmieci z cmentarza.  Z góry bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie i ofiarowany dar serca.

Polecamy nowy numer naszego diecezjalnego Opiekuna z bieżącymi artykułami z życia diecezji i Kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy okres wielkiego postu i czas ferii –  Szczęść Boże !!!