Komunikaty duszpasterskiE X NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwa Oktawa Bożego Ciała.  Po każdej Mszy św. wieczorowej procesja wokół kościoła. Pragnę jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować za przygotowane ołtarze, za wszelką pomoc i wspólne wyznanie naszej wiary.

W czwartek Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja tak jak w Uroczystość Bożego Ciała do 4 ołtarzy na Plac Powstańców.  Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców naszych wiosek, tak jak to było zapowiedziane.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji eucharystycznej do Kościoła Klasztornego – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za dwa tygodnie 27 czerwca zbiórka kwartalna na potrzeby parafii. Czas pandemii nadwyrężył nasze konto i oszczędności. Bardzo proszę o jej przeprowadzenie, tak jak zawsze Panie i Panów z Rady Parafialnej i komitetu remontowego. Planujemy w najbliższym czasie remont sygnaturki na kościele parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.

Mimo głębokich nadziei trawmy jeszcze w reżimie sanitarnym. Proszę o stosowanie się do określonych limitów i przepisów.

Biskup kaliski Damian Bryl przedłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2021 roku.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.