KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś zapowiadana kwartalna zbiórka na potrzeby malowania Kościoła farnego. Dziękuję wszystkim ofiarodawcą jak i tym którzy tę zbiórkę  przeprowadzają za zrozumienie potrzeby i mojej prośby.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom wiosek za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość zakończenia oktawy jak i całej służbie liturgicznej.

Rozpoczął  się okres wakacyjny znika na ten czas Msza św. o godz. 12 na razie wszystkie w Klasztorze do zakończenia prac remontowo-malarskich.

Dzieci zbierające pieczątki z niedzielnej Mszy proszę o złożenie swoich podpisanych dzienniczków w zakrystii. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

Zbliża się czas odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej proszę by wzorem lat ubiegłych świątynię przygotowali mieszkańcy Grabów Pust. pod kierunkiem pana Sołtysa Czesława. Odpust w tym roku w niedzielę 16 lipca poprzedzi go msza św. na cmentarzu o godz. 19.00 już teraz proszę przygotować cmentarz na tę Uroczystość.

W czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.30 i  18.00. Odpust w parafii Kraszewice – suma o godz. 12.00.

Na czas wakacyjny biuro parafialne po mszach św. rano do godz. 9.00 i wieczorem –  od poniedziałku do odwołania. Wyjazd do Włocławka we wtorek o godz. 6.00 przed remizy. Powrót około godz. 20.00, przewidziany jest wspólny obiad.

Proszę raz jeszcze o uregulowanie miejsc na naszym cmentarzu parafialnym ,każdy grób musi mieć swojego opiekuna miejsce jest ważne od chwili pochówku  20 lat i każdy winien mieć stosowny na to dokument także w przypadku rezerwacji. Stare zaniedbane groby nie mające swojego opiekuna przeznaczamy zgodnie z prawem do ponownego pochówku. Proszę również o utrzymanie należytego porządku na naszym cmentarzu. Szczególnie przy śmietnisku. Ostatnio jest tam dużo bałaganu z ludzkiej bezmyślności. W przeciwnym razie bramy główne będą zamykane. Nie wolno tez przebywać na cmentarzu po godz. 22.

Wszystkim parafianom  i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji !!!