Komunikaty duszpasterskie XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś kwartalna zbiórka ofiar na potrzeby naszego Kościoła. Wszystkim ofiarodawcom jak i tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzają słowa podziękowania i wdzięczności za zrozumienie i ofiary. Okres pandemii nadwyrężył nasze oszczędności. Wspomnę, że przymierzamy się do remontu wieżyczki na Kościele Parafialnym.

Rozpoczął się okres wakacyjny znika na ten czas Msza św. o godz. 12, a Msza z 11 z Klasztoru przechodzi do Fary. Przypominamy, że na czas wakacyjny biuro parafialne po Mszach św. rano do godz. 9.00 i wieczorem(wtorek i piątek biuro nie czynne).

We wtorek uroczystość św. Piotra i Pawła – odpust w parafii  Kraszewice, suma o godz. 12.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. W I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 8.00 zgłaszamy ich jak zawsze. Od 16.00 spowiedź I piątkowa z komunią św., a po niej o godz. 18.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. I sobotę miesiąca, tradycyjnie po mszy św. wieczorowej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Za trzy tygodnie w naszej parafii Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, poprzedzi go Msza św. w sobotę na cmentarzu o godz. 19.00 już teraz proszę przygotować cmentarz na tę Uroczystość. Przypominam świątynie na Uroczystość odpustową przygotowują mieszkańcy Miasta Grabowa – proszę mieszkańców ulic: Grodzka, Rynek, Kępińska, Klasztorna, Kaliska, Mickiewicza, Parkowa Biegańskiego i Godlewskiego. Odpowiedzialny za to dzieło przewodniczący miasta Grabowa.

Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z którego dochód będzie wsparciem Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. Elektrośmieci (stare komputery, lodówki, pralki, sprzęt RTV i AGD) gromadzimy na placu Zakładu Usług Komunalnych w Grabowie w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00. Żegnamy dzisiaj ks. Mariusza – dziękujemy mu za 5 letnią prace w naszej parafii i życzymy mu Błogosławieństwa Bożego i dalszych sukcesów na samodzielnej placówce w Kuźnicy Czeszyckiej.  Z dniem 25 sierpnia dekretem ks. Biskupa wikariat obejmie ks. Aleksander Piekielny, który przyjdzie do nas z Ostrzeszowa z parafii Chrystusa Króla.