KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem szczególnie w sąsiedniej parafii Mikstat. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie nas wszystkich, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Po ponownych obostrzeniach na Mszy św. może przebywać wewnątrz Kościoła 70 osób, a na zewnątrz 150 bezwzględnie w maseczkach. Proszę o respektowanie tych zasad. Jest dyspensa Ks. Biskupa dla Powiatu Ostrzeszowskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.  w niedzielę  do odwołania.

W czwartek po Mszy wieczorowej różaniec z racji 13 dnia miesiąca. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i wianków. W kaplicy w Raduchowie odpust.

Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony w niedzielę 30 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00. Tradycyjny bochen chleba wraz z owocami i warzywami na ołtarzu złożą w imieniu wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy – rolnicy Grabów Wójt. oraz Miasta i Gminy Grabów.

Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, zgodnie z decyzją ks. bpa Łukasza Buzuna, wikariusza generalnego, Niedziela 16 sierpnia br. będzie przeżywana jako Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W tym dniu zbiorka ofiar do puszek dla poszkodowanych. Bardzo proszę o przeprowadzenie panie z Zespołu Charytatywnego.  

Za tydzień  odpust w niedziele ku czci św. Rocha w Mikstacie. Uroczysta suma o godz. 12.00. Z racji na obostrzenia sanitarne udajemy się dobrowolnie. Kto chciałby uczestniczyć w tej Mszy i reprezentować parafie może zabrać chorągwie. Proszę o kontakt ze mną. W tym roku duchowo łączymy się z pielgrzymami kalskiej pielgrzymki na Jasną Górę poprzez nasze diecezjalne media – Radio Rodzina i Telewizja Dom Józefa.

Wszystkim parafianom  i gościom, życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku!!