KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jeszcze raz do wszystkich kierujemy słowa wdzięczności za pomoc w przygotowaniu i uczestnictwo w naszym odpuście parafialnym jak i w Mszy św. na cmentarzu parafialnym.

Przypominamy, że dziś po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00, przed klasztorem, poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Wszystkich zapraszamy do wspólnej  modlitwy za kierowców. Zbierane ofiary przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby misjonarzy (środki Transportu).

Przypominam o zebraniu z wszystkimi sołtysami zaraz po poświęceniu pojazdów (na salce w Klasztorze).

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za rodziny i poczęte życie, po Mszy św. wieczorowej Litania do św. rodziny, przypada również pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00, których zgłaszamy w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie, zatroszczmy się o naszych chorych. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszo – piątkowa z Komunią św. o godz. 16.30 i 17.00, dzieci i młodzieży. Od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do Mszy św. wieczorowej. W I sobotę miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo sobotnie.

Zgodnie z tradycją przypominamy, że 8 i 9 sierpnia tak jak w ciągu ubiegłych lat będziemy gościli pielgrzymów z naszej Kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy dla nich o gościnę i zakwaterowanie. Grupa  biało-zielona z Jarocina i Pleszewa, przybędzie 8 sierpnia (środa) o godz. 17:45, oraz 9 sierpnia (czwartek) o godz. 18:30 dwie grupy z Ostrowa Wlkp. – Brązowa i Zielona, wejście do kościoła klasztornego. 10 sierpnia o godz. 7:00 wyrusza pielgrzymka z Giżyc (grupa żółta) zapisy na probostwie.

Zakończyliśmy prace remontowo malarskie w naszej farze. W poniedziałek zapraszam mieszkańców Raduchowa i Kani do prac porządkujących. Za tydzień począwszy od soboty wieczora Msze św. już w kościele parafialnym z wyjątkiem Mszy wieczorowej w niedziele.

         Są do nabycia nowe numery naszego Opiekuna – zapraszamy do lektury.

Wszystkim parafianom  i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku!!!