Komunikaty duszpasterskie XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jeszcze raz do wszystkich kierujemy słowa wdzięczności za pomoc w przygotowaniu i uczestnictwo w naszym odpuście parafialnym jak i w Mszy św. na cmentarzu parafialnym.

Przypominamy, że dziś po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00, przed Klasztorem, poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za kierowców. Zbierane ofiary przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby misjonarzy (środki Transportu).

W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Maryi. Z ustanowienia papieża Franciszka obchodzony jako I światowy dzień dziadków i osób starszych. Również V rocznica wizyty papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie z racji Światowych Dni Młodzieży.   

Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc powodzianom. Proszę o przeprowadzenie panie z Żywego Różańca. Dziękuje wszystkim za dar serca i zrozumienie dramatu poszkodowanych.

Za tydzień kolejna 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych co walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju. Rozpoczynamy też miesiąc trzeźwości i zachęcamy do podjęcia abstynencji w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

Są do nabycia numery naszego Opiekuna – zapraszamy do lektury.

Wszystkim parafianom i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku. Rolnikom – Szczęść Boże na czas żniw!!!