KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

We wtorek w parafii Giżyce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.

8 i 9 sierpnia tak jak w ciągu ubiegłych lat będziemy gościli pielgrzymów z naszej Kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy dla nich o gościnę i zakwaterowanie. Grupa  biało-zielona z Jarocina i Pleszewa, przybędzie 8 sierpnia (czwartek), oraz 9 sierpnia(piątek) dwie grupy z Ostrowa Wlkp. – Brązowa i Zielona. Przybędą do Grabowa w godzinach 18.30, wejście do kościoła klasztornego. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę z parafii Giżyce.

Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi łączymy w tym roku z dożynkami gmino-powiatowymi w niedzielę 25 sierpnia na Mszy św. o godz. 15.00. Tradycyjny bochen chleba wraz z owocami i warzywami na ołtarzu złożą w imieniu wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy – rolnicy Grabów Pustkowia.

16 sierpnia jak co roku udajemy się na uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha do Mikstatu. Już teraz proszę o wystawienie delegacji z poszczególnych wiosek z feretronami jak co roku. Nie zaniechajmy tej pięknej tradycji. Potrzebny jest samochód typu bus do przewiezienia feretronów i chorągwi. Proszę o jak najszybsze zgłoszenie się do biura.

Przypominamy, że biuro parafialne oprócz wtorku i piątku po Mszach św. rano i wieczorem.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku w gronie najbliższych!!!