Komunikaty duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła

Obchodzimy dzisiaj 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych co walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju. Rozpoczynamy też sierpień – miesiąc trzeźwości i zachęcamy do podjęcia abstynencji w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

Dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc powodzianom. Dziękuje paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki, a wszystkim za dar serca i zrozumienie dramatu poszkodowanych.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za rodziny i poczęte życie, po Mszy św. wieczorowej Litania do św. rodziny, przypada również pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00, których zgłaszamy w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie, zatroszczmy się o naszych chorych. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszo – piątkowa z Komunią św. o godz. 16.30 i 17.00, dzieci i młodzieży. Od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do Mszy św. wieczorowej.

16 sierpnia jak co roku udajemy się na uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha do Mikstatu. Już teraz proszę o wystawienie delegacji z poszczególnych wiosek z feretronami jak co roku. Nie zaniechajmy tej pięknej tradycji. Potrzebny jest samochód typu bus do przewiezienia feretronów i chorągwi. Proszę o jak najszybsze zgłoszenie się do biura.

W piątek w parafii Giżyce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa o godz. 12.00, a za tydzień w niedzielę w parafii Wielowieś odpust ku czci Wawrzyńca. Suma odpustowa o godz. 12.00.

Przypominamy, że biuro parafialne oprócz wtorku i piątku po Mszach św. rano i wieczorem. Ponieważ cały miesiąc jestem sam. Bardzo proszę o pomoc w rozdawaniu komunii św. panów szafarzy.  

10 sierpnia  rusza piesza pielgrzymka na Jasną Górą z Giżyc. Zapisy i szczegóły u ks. proboszcza Szymona w parafii Giżyce.

Pojawił nowy numer Opiekuna. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.