KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Dziś w parafii Giżyce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego – suma odpustowa o godz. 12.00.

8 i 9 sierpnia tak jak w ciągu ubiegłych lat będziemy gościli pielgrzymów z naszej Kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy dla nich o gościnę i zakwaterowanie. Grupa  biało-zielona z Jarocina i Pleszewa, przybędzie 8 sierpnia (wtorek), oraz 9 sierpnia (środa) dwie grupy z Ostrowa Wlkp. – Brązowa i Zielona. Przybędą do Grabowa w godzinach 18.30,wejście do kościoła klasztornego. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę z parafii Giżyce.

W tym tygodniu planujemy zakończyć prace malarskie w naszym kościele. Trzeba będzie przygotować świątynie do użytku. Bardzo proszę o pomoc mieszkańców  Książenic – (piątek – sobota 10 osób)- mycie wstępne. Za tydzień też 10 osób – drugie mycie; posadzka i ławki. Kościół oddamy do użytku z początkiem września. Przedstawię wtedy poniesione koszty. Bardzo proszę p. Bożenę Idzikowską – sołtysa Książenic o skontaktowanie się ze mną w tej sprawie.

W niedzielę za tydzień po mszy świętej wieczorowej różaniec Fatimski z racji 13 dnia miesiąca. Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi w niedzielę 27 sierpnia na mszy św. o godz. 11. Tradycyjny bochen chleba wraz z owocami i warzywami na ołtarzu złożą w imieniu wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy mieszkańcy Biernacic.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy

miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku w gronie najbliższych!!!