KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za rodziny i poczęte życie, po Mszy św. wieczorowej Litania do św. rodziny, przypada również pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00, których zgłaszamy w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie, zatroszczmy się o naszych chorych. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszo – piątkowa z Komunią św. o godz. 16.30 i 17.00, dzieci i młodzieży. Od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do mszy św. wieczorowej.

8 i 9 sierpnia tak jak w ciągu ubiegłych lat będziemy gościli pielgrzymów z naszej Kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy dla nich o gościnę i zakwaterowanie. Grupa  biało-zielona z Jarocina i Pleszewa, przybędzie 8 sierpnia (poniedziałek), oraz 9 sierpnia (wtorek) dwie grupy z Ostrowa Wlkp. – Brązowa i Zielona. Przybędą do Grabowa w godzinach 18.30,wejście do kościoła klasztornego. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę z parafii Giżyce.

W sobotę święto Przemienienia Pańskiego odpust w parafii Giżyce o godz. 12.00.

Narzeczonym przypominamy o rezerwacji Mszy św. na przyszły rok.

W poniedziałek przypada 72 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy o wszystkich bohaterach naszej Ojczyzny, ofiarując im cząstkę swojej modlitwy.

Jest nowy numer Opiekuna, Przewodnika Katolickiego i kwartalnik Okno wiary w cenie 10 zł.

Otrzymaliśmy już jak co roku kalendarze diecezjalne, które są wsparciem naszego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Proszę ministrantów w ich rozprowadzeniu.

Wszystkim parafianom  i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku!!!