KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023r.

Bardzo serdecznie witamy w naszej Wspólnocie nowego księdza wikariusza ks. mgr Sebastiana Barana, który oficjalnie podejmuje pracę w naszej Parafii w miejsce księdza Aleksandra Piekielnego. Ksiądz Sebastian przybył do nas z Krotoszyna i będzie mnie wspomagał w pracy katechetyczno-duszpasterskiej. Życzymy mu dużo sił i łask oraz żeby się dobrze czuł w naszej Wspólnocie.

Kończą się wakacje i od 4 września biuro parafialne będzie czynne tak jak było dotychczas (oprócz wtorków i piątków). Msza święta w klasztorze o godz. 11.00 i o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Od godz. 8.00 objazd chorych, których zgłaszamy tradycyjnie do biura lub do zakrystii. Od godz. 15.00 spowiedź I-szo piątkowa i na rozpoczęcie roku katechetyczno-szkolnego. O 16.00 msza św. szkolna, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy o godzinie 18.00.

Pierwsza sobota miesiąca – po mszy świętej wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Za tydzień 3 września uroczystości odpustowe ku czci św. Idziego w Mikorzynie. Suma o godz. 12.00. Szczegółowy program w gablocie.

Jest nowy numer Opiekuna a w nim m.in.: relacje z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.