KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś uroczystości odpustowe w Mikorzynie suma o godz. 12.00.W parafii Skalmierzyce dożynki diecezjalne suma o godz 12.00 pod przewodnictwem ks Bpa Edwarda Janiaka. Wznawiamy msze św. o godz. 11 w klasztorze dla dzieci i młodzieży. Biuro parafialne jak zawsze do południa i popołudniu oprócz wtorków i piątków. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 w klasztorze.

Jutro rozpoczniemy uroczyście rok szkolny i katechetyczny. Msza święta w kościele klasztornym dla Szkoły Podstawowej w Grabowie i Zamościu(klasy 4–7) i dla gimnazjum o godz. 8.15, a dla dzieci młodszych Szkoły Podstawowej(klasy 0-3) o godz. 9.30.

W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Bożej Siewnej po mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 poświęcenie ziarna pod tegoroczny zasiew.

Za tydzień w parafii Morawin odpust ku czci Narodzenia NMP – suma o godz. 12.00.

Zapisy dzieci do scholii muzycznej w niedziele o godz. 10.30 w klasztorze.  Zapraszamy dzieci i młodzież umiejących grać na gitarach lub innych instrumentach muzycznych do włączenia się w tę mszę św.  W piątek o godz 16oo spotkanie katechetyczne na probostwie zapraszam wszystkich katechetów na probostwo.

Wszystkim Parafianom szczególnie dzieciom i młodzieży u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Szczęść Boże !!!