KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś uroczystości odpustowe w Mikorzynie suma o godz. 12.00. W parafii Odolanów dożynki diecezjalne suma o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Bpa Edwarda Janiaka. Wznawiamy msze św. o godz. 11.00 w klasztorze dla dzieci i młodzieży. Biuro parafialne jak zawsze do południa i popołudniu oprócz wtorków i piątków. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 w klasztorze.

Jutro rozpoczniemy uroczyście rok szkolny i katechetyczny. Msza święta w kościele klasztornym dla Szkoły Podstawowej w Grabowie o godz. 8.15, a dla szkoły podstawowej w Zamościu i Gimnazjum  o godz. 9.30.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca po Mszy św. rannej, od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo piątkowa  na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

W sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Po mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 poświęcenie ziarna pod tegoroczny zasiew.

Za tydzień w parafii Morawin odpust ku czci Narodzenia NMP – suma o godz. 12.00.

Zapisy dzieci do scholii muzycznej w niedziele o godz. 10.00 w klasztorze.  Zapraszamy dzieci i młodzież umiejących grać na gitarach lub innych instrumentach muzycznych do włączenia się w tę mszę św.  We wtorek o godz. 16.00 spotkanie katechetyczne na probostwie –  zapraszam wszystkich katechetów.

W środę zapraszamy młodzież kandydatów do bierzmowania, która  odbędzie się 22 września o godz. 17.00 na msze św. wieczorową. Po mszy spotkanie.

Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na nowy rok – cena 6 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Kaliszu.

Wszystkim Parafianom szczególnie dzieciom i młodzieży u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Szczęść Boże !!!