KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś obchodzimy 80 rocznice wybuchu II wojny światowej. Uroczysta msza św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny i poległych za jej wolność. W modlitwach pamiętajmy o bohaterach września 1939 roku – o wszystkich Polakach, którzy oddali swoje życie za Polskę

Dziś uroczystości odpustowe w Mikorzynie suma o godz. 12.00. Wznawiamy msze św. o godz. 11.00 w klasztorze dla dzieci i młodzieży. Biuro parafialne jak zawsze dopołudnia i popołudniu oprócz wtorków i piątków. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 w klasztorze.

Jutro rozpoczniemy uroczyście rok szkolny i katechetyczny. Msze święte w kościele klasztornym dla Szkoły Podstawowej w Grabowie i Zamościa o godz. 8.15 (klasy 1-4), a 9.15(klasy 5-8).

W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca– modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. I piątek miesiąca –  po Mszy św. porannej od godz. 8.00 odwiedziny chorych których zgłaszamy jak zawsze. Od 15.00 spowiedź pierwszo – piątkową. O 16.00 Msza św. dla dzieci. W I sobotę miesiąca po mszy św. wieczorowej nabożeństwo pierwszo sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec.

Za tydzień w niedzielę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Po mszach św. poświęcenie ziarna pod tegoroczny zasiew. W parafii Morawin odpust ku czci Narodzenia NMP – suma o godz. 12.00.

W czwartek o godz. 15.00 spotkanie katechetyczne na probostwie – zapraszam wszystkich katechetów.

Wszystkim Parafianom szczególnie dzieciom i młodzieży u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Szczęść Boże !!!