Komunikaty duszpasterskie XXII Niedziela zwykła

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 jako parafia podziękujemy Bogu za tegoroczny chleb, który w imieniu rolników złożą rolnicy Grabowa Wójtostwa oraz przedstawicieli Gminy Grabów z p. Burmistrzem.

Za tydzień w niedzielę uroczystości odpustowe w Mikorzynie połączone z dożynkami diecezjalnymi – suma o godz. 12.00. W tym roku dekanat reprezentuje nasza parafia. Dożynkowy wieniec wraz z chlebem w imieniu nas wszystkich złożą mieszkańcy Raduchowa i Kani.  W parafii Morawin odpust ku czci Narodzenia NMP – suma o godz. 12.00.

Wznawiamy Msze św. o godz. 11.00 w klasztorze. Rezygnujemy ze Mszy św. o godz. 12.00 (wszystkie Msze św. przyjęte do końca roku na godz. 12.00 będą odprawione w koncelebrze o godz. 11.00). Biuro parafialne jak zawsze do południa i popołudniu oprócz wtorków i piątków. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 w klasztorze.

We wtorek obchodzimy 81 rocznice wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o bohaterach września 1939 roku – o wszystkich Polakach, którzy oddali swoje życie za Polskę. We wtorek rozpoczniemy rok szkolny i katechetyczny.

W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca– modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. I piątek miesiąca –  po Mszy św. porannej od godz. 8.00 odwiedziny chorych których zgłaszamy jak zawsze. Od 15.00 spowiedź pierwszo – piątkową. O 16.00 Msza św. dla dzieci. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo pierwszo sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec.

Wszystkim Parafianom szczególnie dzieciom i młodzieży u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Szczęść Boże !!!