KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś suma odpustowa w parafii Morawin o godz. 12.00 ku czci narodzin NMP.

Za tydzień w niedzielę 18 września o godz. 9.00 Msza św. przy krzyżu na Kani zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z racji święta podwyższenia krzyża znaku naszej wiary.

Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I -Komunii św. odbędzie się za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. po 12.00.

W czwartek spotkanie grupy modlitewnej za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Wspólną modlitwę rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. W modlitwie polecać będziemy dzieci i młodzież. Dnia 1 października to jest sobota odbędzie się w Wołczynie kolejny zjazd Grup modlitewnych św. Ojca Pio. Chcemy udać się tam autokarem, chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt 20 zł.

Popołudniu o godz. 15.15 w klasztorze Msza św. na rozpoczęcie roku wychowawczego i katechetycznego dla dzieci i pracowników przedszkola sióstr Salezjanek.

W środę o godz. 17.00 bierzmowanie w parafii Czajków.

Kościół w Polsce jednocząc się z poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi we Włoszech chce okazać chrześcijańskie wsparcie ofiarom tego kataklizmu poprzez modlitwę oraz pomoc materialną. Dlatego za tydzień w niedzielę będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem, proszę ażeby tę zbiórkę przeprowadziły panie z Koła Charytatywnego. Już teraz dziękuję wszystkim za wsparcie tego celu.

Są nowe numery naszych czasopism: Opiekuna, Przewodnika i jest jeszcze kilka kalendarzy na rok 2017. Zachęcamy do nabywania pism katolickich.

Wszystkim Parafianom szczególnie dzieciom i młodzieży u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Szczęść Boże !!!