KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj kwartalna zbiórka ofiar na potrzeby naszej świątyni. Dziękuję wszystkim darczyńcom, jak i tym którzy tę zbiórkę przeprowadzają. Pieniądze odkładamy na nieprzewidziane prace.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc Październik – miesiąc poświecony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa dla wszystkich w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek z udziałem dzieci o godz. 17.00. W środę, sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca– modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. I piątek miesiąca –  po Mszy św. porannej od godz. 8.00 odwiedziny chorych których zgłaszamy jak zawsze. Od 15.00 spowiedź pierwszo – piątkową. O 16.00 Msza św. i dziesiątek różańca. W I sobotę miesiąca po mszy św. wieczorowej nabożeństwo pierwszo- sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec.

Od środy 2 października można już zamawiać Msze św. na nowy rok składając stosowną ofiarę i przyjmujemy tez wymienianki na nowy rok liturgiczny(czytane od I niedzieli Adwentu). Za tydzień w niedziele na Mszą św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i kandydatów do Bierzmowania – uczniów klas 8. Po Mszy krótkie spotkanie.

         12 października będziemy gościć w parafii ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego – metropolitę Lwowa, który przywiezie nam relikwie św. Jana Pawła II i odprawi Msze św. wieczorową. Ponieważ wypada zbiórka ofiar na misje – ofiary te w tym roku chcemy przeznaczyć w dowód wdzięczności ks. Arcybiskupowi na potrzeby umęczonych wojną ukraińskich rodzin. Bardzo proszę, aby za tydzień zbiórkę do puszek przeprowadziły na ten cel panie z Zespołu Charytatywnego. Z góry bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za zrozumienie i dar serca.

Są już kalendarze diecezjalne na nowy rok 2020 w cenie 6 zł. Można je nabywać u ministrantów lub w zakrystii. Nie ma ich za dużo. Zachęcamy do nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy i nauki Szczęść Boże !