KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Dzień Papieski przed kościołami zbiórka ofiar do puszek na Fundusz stypendialny dla ubogiej a zdolnej młodzieży. Dziękuję wszystkim za ofiarowany na ten cel grosz a paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki.

W niedzielę 21 października z racji liturgicznego wspomnienia liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II – zapraszamy na 21.00 na apel Jasnogórski i koronkę do Bożego Miłosierdzia do klasztoru. Po nabożeństwie zapalimy ogień wdzięczności przed pomnikiem Jana Pawła II.

W czwartek święto Św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia. Modlimy się w intencji wszystkich lekarzy i służb medycznych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o 17.00 i po mszach św. wieczorowych w środy, soboty i niedzielę. W czwartek w tym tygodniu z racji dyżuru spowiedniczego u św. Józefa, biuro parafialne do południa nie czynne.

Porządkując groby na cmentarzu zwróćmy uwagę na właściwe składowanie śmieci oraz na prolongatę swoich grobów. W biurze parafialnym można składać modlitwy za zmarłych wymienianki.

Przypominamy narzeczonym, którzy mają w najbliższym czasie chęć zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – informujemy iż w parafii Chlewo są organizowane nauki przedmałżeńskie w dniach od 26 do 28 października i od 2 listopada do 4 listopada. Zainteresowane pary prosimy o szybkie zgłoszenie się do ks. proboszcza Pawła Filipiaka. Prosimy również te pary które pragną zawrzeć związek małżeński w naszej parafii o potwierdzenia dat planowanego ślubu.

Przypominamy ministrantom i całej służbie liturgicznej o swoich dyżurach liturgicznych. Prosimy tez rodziców o pomoc i przypomnienie swoim synom o ich obowiązku do którego się zobowiązywali. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w Klasztorze.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy i nauki Szczęść Boże !!!