KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

W środę ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci o 16.30,  a starszych po Mszy św. wieczorowej. W tym dniu dzieci przebierają się w wybrane przez siebie postacie świętych i błogosławionych. Oddamy w ten sposób cześć i chwalę wszystkim Świętym promując kulturę życia. W przeciwieństwie do pogańskiego święta halloween

W czwartek 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 w farze i na cmentarzu o godz. 13.00 – za wszystkich zmarłych parafian. O godz. 12.30 rozpoczniemy procesją z wypominkami od bramy głównej. Nie będzie Mszy św. w Raduchowie i wieczorowej w klasztorze. Prosimy panów szafarzy o pomoc w rozdawaniu Komunii św. oraz panów o zbieranie ofiar do puszek jak co roku, przeznaczymy je na dalsze prace na cmentarzu. Już teraz Bóg zapłać wszystkim za zrozumienie i datki na ten cel.

2 listopada w piątek dzień zaduszny Święto zmarłych – porządek Mszy św. o 7.30, 11.00, 16.00 i 18.00 po każdej Eucharystii odmówimy jedną dziesiątkę różańca za zmarłych. Jest to też I piątek miesiąca, objazd chorych od godz. 8.00 z posługą sakramentalną, od 15.00 spowiedź I piątkowa. I – sobota miesiąca Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP połączona z różańcem za zmarłych  po Mszy św. wieczorowej.

Przez cały tydzień do soboty po Mszach św. wieczorowych różaniec z wypominkami jednorazowymi za naszych zmarłych. W tym czasie można uzyskać odpust zupełny czyli pomóc duszy oczyszczającej się w czyśćcu w osiągnięciu nieba. Potrzebny jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych; odmawiamy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

Wszystkim parafianom i przybyłym gościom na nowy tydzień Szczęść Boże !