Komunikaty duszpasterskiE XXXI NIEDZIALA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Przypominamy, że w naszym Kościele Parafialnym i w Klasztorze w Mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób i że wierni przebywający w kościele zobowiązani są do zasłaniania nosa i ustProsimy, aby przy wejściu do świątyni korzystać z możliwości dezynfekcji rąk.

 Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o godz. 7.30, 9.30 w farze i 11.00 w Klasztorze.  Nie ma Mszy św. wieczorowej. Rozpoczął się listopad i Msza św. wieczorowa w niedzielę w kościele parafialnym.

Zgodnie z postanowieniem pana Premiera cmentarz do 3 listopada będzie zamknięty.

Jutro 2 listopada dzień zaduszny Święto zmarłych – porządek Mszy św. o 7.30, 11.00, 16.00 i 18.00 po każdej Eucharystii odmówimy jedną dziesiątkę różańca za zmarłych. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe.

Przez cały tydzień po Mszach św. wieczorowych różaniec z wypominkami jednorazowymi za naszych zmarłych. W tym czasie można uzyskać odpust zupełny czyli pomóc duszy oczyszczającej się w czyśćcu w osiągnięciu nieba. Okres ten trwa do końca listopada. Potrzebny jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych; odmawiamy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

   W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca– modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. I piątek miesiąca –  po Mszy św. porannej od godz. 8.00 odwiedziny chorych których zgłaszamy jak zawsze. Od 15.00 spowiedź pierwszo – piątkową. O 16.00 Msza św. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo pierwszo sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec.    

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy i nauki Szczęść Boże !