KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

Kończymy dziś rok liturgiczny za tydzień I niedziela Adwentu. To czas oczekiwania na przyjście Pana. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i dokonanie uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Dziś uroczystości odpustowe w Marszałkach, ku czci Chrystusa Króla.

Za tydzień w sobotę w związku z uroczystym rozpoczęciem Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – biuro parafialne będzie nie czynne.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 8.00 z posługą sakramentalną, od 15.00 spowiedź I – piątkowa dzieci i młodzieży. W I – sobota miesiąca  Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17. 30 nabożeństwo poprzedzające Mszę św.

Jak co roku otrzymaliśmy świece adwentowe na wigilijny stół, stanowiące cegiełkę na dzieło pomocy ubogim. Rozpoczniemy je rozprowadzać od pierwszej niedzieli Adwentu można nabywać świece, po Mszach św. lub w biurze parafialnym – cena 6 zł.

Można też zaopatrywać się w opłatki na wigilijny stół u pana Kościelnego Hieronima Bednarza w zakrystii po Mszach św. są poświęcone.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy  i nauki

Szczęść Boże.