Zesłanie Ducha Świętego

          Komunikaty duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.

W tym tygodniu przypada:

W czwartek – Dzień dziecka – otoczmy nasza modlitwą najmłodszych i pamiętajmy że wszyscy jesteśmy Bożymi dziećmi.

I czwartek Miesiąca – Adoracja w intencji powołań i za powołanych od 16.30.

I Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi od 15.00 – zapraszamy szczególnie Dzieci I komunijne które rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca. Przypominamy że istotą przeżycia ich nie jest tylko spowiedź, ale stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Św. Od 8.00 odwiedziny chorych – zapisy w biurze lub zakrystii.

I sobota miesiąca – Różaniec wynagradzający po mszy o godz. 18.00

W najbliższą niedziele Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na Dzień Chorych w naszej parafii który odbędzie się w sobotę 10 czerwca (po Bożym ciele – Msza św. w Klasztorze z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.00).

 W najbliższym tygodniu kończy się miesiąc maj, do środy włącznie Msze św. wieczorowe w kościele klasztornym. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec – Msze św. w tygodniu  powracają do kościoła farnego odmawiamy litanie do Serca Pana Jezusa. Są jeszcze „Opiekuny” z postaciami nowych kapłanów.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Boże Ciała:

  1. Przy posesji państwa Chmielarskich – mieszkańcy ul. Ostrzeszowskiej od p. Tomczak od p. Kasprzaków
  2. Przy posesji państwa Machułów – mieszkańcy ul. Ostrzeszowska od p. Jacka Lukasa do p. Walczaków, z włączeniem ulicy Staszica
  3. Przy sklepie spożywczym nr 9 – mieszkańcy z ul. Plac Powstanców,Sienkiewicza,Godlewskiego,Bieganskiego i Mickiewicza.

4.Obok p. Iwańskich mieszkańcy ul. Ostrzeszowska od p. Sipużyńskich do nowych bloków (włącznie)

O przygotowanie ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała prosimy mieszkańców wiosek wg porządku określonego przez sołtysów.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask płynących od Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.