Komunikaty duszpasterskie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg zapłać za ofiary na pomoc ofiarom z Afganistanu – zebraną kwotę 1560PLN przekazano Caritas Polska. Jeszcze raz dziękujemy paniom za przeprowadzenie zbiórki.

Na Mszy św. o godz. 11.00 poświecenie przyborów szkolnych uczniom klas I, a po niej spotkanie x rodzicami i młodzieżą – kandydatami do bierzmowania (kl. VIII S.P. i kl. I szkół ponadpodstawowych). Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – zapraszamy ich wszystkich, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania na Msze w piątek o godz. 18.00. Rozdamy wtedy indeksy.

Zachęcamy chłopców po I Komunii św. do liturgicznej służby ołtarza i prosimy rodziców o pomoc w podjęciu tej decyzji. Pozostałym ministrantom przypominamy o służbie w ciągu tygodnia (min 1x).

Wznawiamy nabożeństwo do św. Ojca Pio w czwartek wieczorną msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem Lourdzkim. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień w niedzielę 20 września o godz. 9.00 Msza św. przy krzyżu na Kani. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z racji święta Podwyższenia Krzyża  – znaku naszej wiary. Również odbędzie się diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Ostrzeszowem. O godz. 15.00 Msza św.

Uwaga narzeczeni – rozpoczyna się kurs przedmałżeński w par. Wielowieś od 1 października co niedziele Mszą św. godz. 11.00.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.