Komunikaty Duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. To także święto Caritas – Dzień Dobra. Po mszy o godz. 12.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00 którą zakończymy wspólnie odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia polecając całą naszą parafię i wszystkie rodziny i prosząc o pokój.

W poniedziałek nasza diecezja przeżywa Dzień Świętości Kapłańskiego życia – uroczysta Eucharystia wraz z wszystkimi kapłanami pod przewodnictwem ks. bp Jana Glapiaka o 12.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu,

Dzieci przygotowujące się do I komunii św. zapraszamy na próby:

– poniedziałek g.16.00 kl. A i C (grupa komunijna z godz.9.00)

–  wtorek g. 16.00 kl. B i dzieci ze SP w Zamościu (grupa z g. 11)

Spotkanie dzieci i rodziców z ks. Proboszczem w salce przy klasztorze o godz. 15.00 – I grupa w środę, II grupa w piątek.

Natomiast kandydatów do bierzmowania zapraszamy na adoracje i modlitwę za wstawiennictwem św. o. Pio, a po niej na spotkanie formacyjne w czwartek po wieczornej Mszy św.

W piątek w kaliskim sanktuarium św. Józefa będziemy przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, który jest kontynuacją dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów  obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego.

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii św. Wawrzyńca w Wielowsi. Rozpoczęcie 1 maja o g.11.00 Msza św. a po niej katecheza.

Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 11.00 i 12.00 i wieczorne odprawiane będą w Klasztorze.

Polecamy nowy numer opiekuna (w nim o s.  do nabycia przed kościołem lub w zakrystii

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego