Komunikaty duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie

Uroczystość

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. – odmawiamy ją po mszy św. wieczornej

W tym tygodniu przypada:

• W środę – Dzień dziecka – otoczmy nasza modlitwą najmłodszych i pamiętajmy że wszyscy jesteśmy Bożymi dziećmi.
  • I czwartek Miesiąca – Adoracja w intencji powołań i za powołanych od 16.30.
  • I Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi od 15.00 – zapraszamy szczególnie Dzieci I komunijne które rozpoczynają 9 pierwszych piątków miesiąca. Przypominamy że istotą przeżycia ich nie jest tylko spowiedź, ale stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Św. Od 8.00 odwiedziny chorych – zapisy w biurze lub zakrystii.
  • I sobota miesiąca – Różaniec wynagradzający po mszy o godz. 18.00

Od czwartku do niedzieli także obchody 25lecia pobytu św. Jana Pawła II w naszej Diecezji – szczegóły na plakatach i w internecie.  Za tydzień  Niedziela Zesłania Duch Św. kończąca okres Wielkanocy a także okres Komunii św. Wielkanocnej (obowiązek wynikający z 3 przykazania kościelnego). Za tydzień także Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na Dzień Chorych w naszej parafii który odbędzie się w sobotę 18 czerwca (Msza św. w Klasztorze z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.00).

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask za przyczyną Matki Bożej.