Komunikaty duszpasterskie

Najświętszej Trójcy

Uroczystość

Wyznajemy dziś uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św.

Różaniec Fatimski w poniedziałek (13 czerwca) po mszy św. wieczornej.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę ministrantów, dzieci sypiące kwiatki w białych szatach (klasy od 1 do 4), panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną, panie do niesienia feretronów. Próba z dziećmi sypiącymi kwiatki w środę o g.17.00 przed kościołem farnym.

Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy na  Uroczystość Bożego Ciała

1. Przy posesji p. Chmielarskich – mieszkańcy ul. Orzeszkowej i Konopnickiej
  2. Przy posesji. P. Machułów – mieszkańcy ul. 15 sierpnia i Dworcowej
  3. Przy sklepie spożywczym nr 9 – mieszkańcy ul. Dąbrowskiej i Szklonej do p. Domagalskiej
  4. Obok p. Iwańskich mieszkańcy ul Szkolnej od p. Szymańskiej do p. M. Janickiego i ul. Asnyka

O przygotowanie ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała prosimy mieszkańców wiosek wg porządku określonego przez sołtysów. Ołtarz jaki przygotowują mieszkańcy Palat to w tym roku  mieszkańcy;  ul Leśnej, Dębowej i Wierzbowej (ogłoszenie Pani Sołtys)

Z racji dnia chorych w sobotę Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Klasztornym  połączona z przyjęciem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy chorych i starszych i prosimy o pomoc w ich przybyciu. Po mszy św. obiad w restauracji Stylowa.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po mszach św. wieczornych.

Kwartalna zbiórka na potrzeby Kościoła 26 czerwca – prosimy panie i panów z komitetu parafialnego o jej przeprowadzenie

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask płynących z Najświetszego Serca Jezusowego.