Komunikaty duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła

Trwa Oktawa Bożego Ciała.  Po każdej Mszy św. wieczorowej procesja wokół kościoła. Pragnę jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować za przygotowane ołtarze, za wszelką pomoc i wspólne wyznanie naszej wiary.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego  w czwartek w klasztorze:

• g. 8.05 – kl. VI – VIII
  • g. 9.50 – kl. I – V

W czwartek Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja tak jak w Uroczystość Bożego Ciała do 4 ołtarzy na Plac Powstańców.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców naszych wiosek, tak jak to było zapowiedziane.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji eucharystycznej do Kościoła Klasztornego – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po mszach św. wieczornych.

Za tydzień kwartalna zbiórka na potrzeby Kościoła.

Za tydzień ostatnia msza w Raduchowie – od 1 lipca do końca wakacji nie będzie tam mszy św., Msza o godz. 11.00 będzie w farze, a Msza św. wieczorna w klasztorze będzie o godz. 19.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask płynących z Najświetszego Serca Jezusowego.